Kontrast:

SZCZEPENIA OCHRONNE P/GRYPIE

 

Od 15.09.2022 roku SPZOZ MSWiA, SP ZOZ MSWiA w Koszalinie (potocznie Poliklinika), rozpoczęła szczepienia ochronne przeciw grypie w sezonie 2022/23.

Dla Pacjentów 65 plus, będący pacjentami Polikliniki i  mieszkańcami Koszalina, prowadzimy program bezpłatnych szczepień przeciw grypie. Program jest finansowany z Urzędu Miejskiego w Koszalinie.

Aby skorzystać z programu należy dokonać rejestracji na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu, telefonicznie 94 3471600, 943471644, 943471688 lub elektronicznie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., uzyskać kwalifikację do szczepienia i udać się do gabinetu zabiegowego nr 19 -parter, celem zaszczepienia.

Zapraszamy też pozostałych Pacjentów z Koszalina i powiatu koszalińskiego do skorzystania ze szczepień  przeciw grypie w placówce SP ZOZ MSWiA w Koszalinie ul. Szpitalna 2 .

DLA PRZYPOMNIENIA:

1.szczepionka jest bezpłatna na podstawie wystawionej recepty 

  • dla seniorów powyżej 75 rż oraz kobiet w ciąży

Należy umówić się na wizytę lekarską w celu  uzyskania kwalifikacji lekarskiej do szczepienia i otrzymać receptę na bezpłatną szczepionkę. Odebrać szczepionkę w aptece otwartej i udać się  gabinetu zabiegowego nr 19 – parter, w celu zaszczepienia.

2.szczepionka jest częściowo płatna tj z 50 % zniżką

  • dla dzieci od ukończonego 6 m-ca i  dla pacjentów- 18- 65 lat z dodatkowymi chorobami przewlekłymi, narażonych na ryzyko wystąpienia powikłań pogrypowych,
  • pacjenci powyżej 65 rż

koszt dla pacjenta wynosi 25,80 zł

Decyzję o wysokości odpłatności za szczepienie,  podejmuje osoba wystawiająca receptę.

Należy umówić się na wizytę do lekarza rodzinnego, uzyskać kwalifikację do szczepienia, otrzymać receptę, wykupić w aptece i udać się do gabinetu zabiegowego nr 19 lub punktu szczepień gabinet 01 (w czerwonym budynku), w celu zaszczepienia.

3. Dla pozostałych osób szczepionka przeciw grypie jest  100 % płatna i wynosi 52,00 zł

Należy umówić się na wizytę do lekarza rodzinnego, uzyskać kwalifikację do szczepienia, otrzymać receptę, wykupić w aptece i udać się do gabinetu zabiegowego nr 19 lub punktu szczepień gabinet 01 (w czerwonym budynku), w celu zaszczepienia.

Zapraszamy również pacjentów z innych przychodni, które nie wykonują szczepień przeciw grypie. Pacjent musi posiadać wykupioną szczepionkę, a w Poliklinice uzyska kwalifikacje do szczepienia i zostanie zaszczepiony.

Aktualne i rzetelne informacje dotyczące szczepienia przeciw grypie są dostępne w portalu szczepienia.info.

 

Odsłuchaj audycje radiową

https://prk24.pl/62864064/wieczorne-spotkania-szczepienie-ochrona-przed-grypa

 

szczepienia grypa2