Koszalin:

94 347-16-60

Przychodnia w Koszalinie

UWAGA!

Od dnia 01.10.2017 r. od godz. 8,00 nocna i świąteczna opieka zdrowotna będzie świadczona w Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Koszalinie przy ul. T. Chałubińskiego 7, 75-581 Koszalin, tel. 94 34 88 536, 94 34 88 537.

Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna

Sytuacje uzasadniające skorzystanie ze świadczeń w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej:

• zaostrzenie dolegliwości znanej choroby przewlekłej (np.kolejny napad astmy oskrzelowej z miarkowaną dusznością);
  • infekcja dróg oddechowych z wysoką gorączką (wyższą niż 39° C), szczególnie u małych dzieci i ludzi w podeszłym wieku;
  • bóle brzucha, nie ustępujące mimo stosowania leków rozkurczowych;
  • bóle głowy, nie ustępujące mimo stosowania leków przeciwbólowych;
  • biegunka lub wymioty, szczególnie u dzieci lub osób w podeszłym wieku;
  • zatrzymanie wiatrów, stolca lub moczu;
  • nagły ból krzyża, kręgosłupa, stawów, kończyn itp;
  • zaburzenia psychiczne (z wyjątkiem agresji lub dokonanej próby samobójczej - wtedy należy wezwać pogotowie ratunkowe).

Lekarz nie wypisuje recept pacjentom chorym na choroby przewlekłe. Te recepty pacjent może otrzymać tylko od lekarza prowadzącego lub lekarza POZ.

Pacjenci mogą zgłaszać się do dyżurujących lekarzy
w godzinach:

• poniedziałek - piątek 1800 - 800